| Colour: | White | Transmission | Automatic |
|---|---|---|---|
| Mileage: | 0 | Price: | POA |
| Seatbelts: | 4 | Berths: | 2 |
| Fuel Type: | Diesel | Engine Size: | |
| Chassis: | Fiat Ducato | BHP: | 160 |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | Burstner |
| Model | Lyseo TD Harmony |
| Variant | T 690 G |
| Year | 2022 |
| Body Type | Motorhome |
| Chassis | Fiat Ducato |
| Vehicle Fuel Type | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| BHP | 160 |
| Berths | 2 |
| Seatbelts | 4 |
| Length | 6.99 m |
| Width | 2.30 m |
| Height | 2.95 m |
| Maximum Weight | 4250 kg |
| Unladen Weight | 3125 kg |
| Payload | 1125 kg |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
www.burstner.uk
New 2022 Burstner Lyseo TD Harmony T 690 G 2 Berth Motorhome for sale in Upminster Essex
*(Demo Library Photographs shown, layout and Exterior/interior finish may be different from the attached photos above)*
*(Click on the 'VIDEO' tab below to view last years model to get an idea of the layout for this years model)*
Burstner Lyseo TD HL 690
160BHP
Automatic gearbox
Bahia furniture / Genua Pure interior
2022
The Lyseo TD doesn’t compromise on style. Harmony of shapes and colours, solidity of materials, quality of finishes: nothing is left to chance so that upon boarding, love at first sight is immediate. Bold, but always perfectly well thought out: thousands of satisfied users can attest to it!
Exterior advantages
ABS
Harmony Line product graphic
Cruise control with speed limiter
16 inch Alloy wheels
XL Premium entry door
Sunroof
Interior advantages
Harmony Line entry unit with shelves, TV area and magnetic holder for glasses
Upholstery in the exclusive Harmony Line design
Indirect lighting throughout the vehicle
Fully-equipped kitchen with oven
Winter Package:
Heated Driver seat, Heated front passenger seat, waste water and discharge heated and insulated