| Colour: | Silver cab | Transmission | Manual |
|---|---|---|---|
| Mileage: | 0 | Price: | POA |
| Seatbelts: | 4 | Berths: | 2 |
| Fuel Type: | Diesel | Engine Size: | 2.3 |
| Chassis: | Fiat Ducato | BHP: | 140 |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | Burstner |
| Model | Lyseo Time Limited |
| Variant | T690 |
| Year | 2020 |
| Body Type | Motorhome |
| Chassis | Fiat Ducato |
| Vehicle Fuel Type | Diesel |
| Transmission | Manual |
| Engine Size | 2.3 |
| BHP | 140 |
| Berths | 2 |
| Seatbelts | 4 |
| Length | 6.98m |
| Width | 2.32m |
| Height | 2.92m |
| Maximum Weight | 3500kg |
| Unladen Weight | 2980kg |
| Payload | 520kg |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
2020 Burstner Lyseo Time Limited T690g
2 Berth, 4 Seatbelts
2.3Ltr Diesel, 140BHP, Manual
End bedroom, fixed single beds
'Riva loft' furniture, 'Lecce melange' upholstery
The Limited Model comes with many extras and features at an attractive price especially when considering the aspect of #wohnfuhlen.
Exterior advantages:
-LED daytime running lights
-Special Silver cab varnish and special limited exterior graphics
-16 inch Alloy wheels
-Premium XL Entry door with 2-point central locking, windows and fly screen and waste bin
-Radiator grille painted glossy black as well as with Bürstner logo and headlights with black border
-AEBS assistants
-Sun awning with LED lighting
Interior advantages:
-Limited entry unit
-Two Limited upholstery versions to select from with exclusive quilting
-Well-designed lighting concept with many highlights throughout the entire vehicle
-Storage system, coffee capsule holder and scratch-resistant surfaces in the kitchen
-Vario roller blinds
www.burstner.uk