| Colour: | Transmission | ||
|---|---|---|---|
| Mileage: | Price: | POA | |
| Seatbelts: | Berths: | 4 | |
| Fuel Type: | Engine Size: | ||
| Chassis: | BHP: |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | Elddis |
| Model | Odyssey |
| Variant | 544 |
| Year | 2009 |
| Body Type | Caravan |
| Berths | 4 |
| Length | 24'1 |
| Width | 7'6 |
| Maximum Weight | 1575kg |
| Unladen Weight | 1371kg |
| Payload | 204kg |
| Awning Size | 9.95m |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
The Elddis Odyssey 544 is built for adventure. An adventure into a new world where tradition meets the latest thinking. Cool Seitz privacy glass sets the tone of a caravan, which at a glance is simply a cut above. In translating the designer’s concept Elddis craftsmen have indulged themselves in the Odyssey. Carefully selected materials from the best of Europe’s suppliers in colours to indulge the senses and lines which softly create an interior that simply exudes a feeling of space. The feel is solid, classical even and ultimately enduring! You’ll not notice the years go by in your Odyssey. Your very own Odyssey starts here, with years of satisfaction ahead.