| Colour: | Grey cab | Transmission | Manual |
|---|---|---|---|
| Mileage: | 2000 | Price: | POA |
| Seatbelts: | 4 | Berths: | 5 |
| Fuel Type: | Diesel | Engine Size: | 2.3 |
| Chassis: | Fiat Ducato | BHP: | 130 |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | Rollerteam |
| Model | T-Line |
| Variant | 740 |
| Year | 2018 |
| Body Type | Motorhome |
| Chassis | Fiat Ducato |
| Vehicle Fuel Type | Diesel |
| Transmission | Manual |
| Engine Size | 2.3 |
| BHP | 130 |
| Berths | 5 |
| Seatbelts | 4 |
| Length | 7.43m |
| Width | 2.35m |
| Height | 2.95m |
| Maximum Weight | 3,500kg |
| Unladen Weight | 3,138kg |
| Payload | 362kg |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
2018 Rollerteam T-Line 740
5 Berth with 4 seatbelts
Rear island bed with electric drop down bed over dinette
ONLY 2,000 MILES
Call now to book an appointment to view this beautiful 5 berth motorhome!
The 2018 Rollerteam T-Line 740 model offers a new solution of a rear central bed with big dimensions, giving maximum comfort and living space.
Comfort is assured by an L-shaped dinette, and a practical L-shaped kitchen with 150 litre fridge freezer, a 3 burner hob and full oven/grill with valuable storage to suit.
With all T-Lines, sleeping is offered by an electrical elevating bed that can be positioned at any height over the dinning seating area.
Main features:
-Canopy awning
-TV aerial
-Bike rack
-Reversing camera
-Sat nav