| Colour: | Grigio Grey Metallic | Transmission | Manual |
|---|---|---|---|
| Mileage: | 0 | Price: | POA |
| Seatbelts: | 4 | Berths: | 4 |
| Fuel Type: | Diesel | Engine Size: | |
| Chassis: | Fiat Ducato | BHP: | 140 |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | Autotrail |
| Model | Imala |
| Variant | 615 |
| Year | 2023 |
| Body Type | Motorhome |
| Chassis | Fiat Ducato |
| Vehicle Fuel Type | Diesel |
| Transmission | Manual |
| BHP | 140 |
| Berths | 4 |
| Seatbelts | 4 |
| Length | 6.34m |
| Width | 2.35m |
| Height | 3.16m |
| Maximum Weight | 3,500kg |
| Unladen Weight | 3,020kg |
| Payload | 480kg |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
New 2022 Autotrail Imala 615 4 Berth Motorhome for sale in Upminster Essex
2022 Autotrail Imala 615 Hi-Line
4 Berth with 4 seatbelts
140 Manual
Grigio Grey
Lounge Dinette
Media pack
The Autotrail Imala 615 is a stylish and practical motorhome available at Cranham Leisure Sales Ltd. This compact and easy-to-maneuver vehicle is perfect for couples and small families looking for a comfortable and affordable home on wheels. The Imala 615 features a modern and functional interior layout with all the essential amenities you need for a comfortable trip. Whether you're exploring the great outdoors or simply want a reliable home away from home, the Autotrail Imala 615 is an excellent choice.
Media pack includes:
-21.5" Avtex wide screen smart TV
-8" Zenec touch screen dashboard head unit
-Western European 'Motorhome specific satellite navigation system
-Digital radio with integrated DAB+ tuner
-Bluetooth hands-free system with integrated microphone
-New selectable rear camera view when driving forwards
-Colour reversing camera
-Steering wheel radio controls
-TV aerial