| Colour: | Magnetic Grey | Transmission | Automatic |
|---|---|---|---|
| Mileage: | 0 | Price: | £78,999 inc. VAT |
| Seatbelts: | 4 | Berths: | 4 |
| Fuel Type: | Diesel | Engine Size: | 2.0 |
| Chassis: | Ford Transit | BHP: | 165 |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | Bailey |
| Model | Adamo Refresh 75-4T |
| Variant | Motorhome |
| Year | 2026 |
| Body Type | Motorhome |
| Chassis | Ford Transit |
| Vehicle Fuel Type | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Engine Size | 2.0 |
| BHP | 165 |
| Berths | 4 |
| Seatbelts | 4 |
| Length | 7.48m |
| Width | 2.4m |
| Height | 2.86m |
| Maximum Weight | 3,500kg |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
New Bailey Adamo 75-4T
4 Berth with 4 Seatbelts
Rear Single Beds
Automatic, 165BHP
NEW 2026 Bailey Adamo Refresh 75-4T – Premium Comfort, Practical Performance
Available NOW at Cranham Leisuresales LTD
Introducing the NEW Bailey Adamo Refresh 75-4T – one of the latest addition to Bailey’s best-selling Adamo range, offering a perfect combination of style, space, and smart design. Built on the Ford Transit 165bhp automatic chassis, this versatile 4-berth motorhome is ideal for couples or families looking to tour in comfort and confidence.
Featuring a sought-after twin single bed layout over a large rear garage, the 75-4T provides excellent sleeping comfort and generous storage – all wrapped in a modern, streamlined design that’s as good to drive as it is to live in.
Key Features:
Powered by a 165bhp Ford Transit with automatic gearbox and driver-assist features
Two fixed single beds with high-quality mattresses and access to large underbed storage
Spacious front lounge with twin travel seats – converts to additional sleeping area
Central kitchen equipped with Thetford hob, oven & grill, and tall fridge-freezer
Full-width rear garage with twin access doors – ideal for bikes, camping gear, and more
Well-appointed washroom with separate shower cubicle and swivel cassette toilet
Truma programmable blown air heating system – perfect for year-round use
Driver conveniences include reversing camera, cab blinds, alloy wheels & cruise control