| Colour: | Silver | Transmission | Manual |
|---|---|---|---|
| Mileage: | 22000 | Price: | POA |
| Seatbelts: | 4 | Berths: | 3 |
| Fuel Type: | Diesel | Engine Size: | 2.3 |
| Chassis: | Fiat Ducato | BHP: | 130 |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | Autocruise |
| Model | Swift Select |
| Variant | 164 |
| Year | 2017 |
| Body Type | Motorhome |
| Chassis | Fiat Ducato |
| Vehicle Fuel Type | Diesel |
| Transmission | Manual |
| Engine Size | 2.3 |
| BHP | 130 |
| Berths | 3 |
| Seatbelts | 4 |
| Length | 6.36m |
| Width | 2.26m |
| Height | 2.72m |
| Maximum Weight | 3500kg |
| Unladen Weight | 2832kg |
| Payload | 668kg |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
This van has a spacious and open lounge area consisting of a dinette with travelling seat belts and swiveling front seats. The central kitchen area has a fridge/freezer, grill and hob. The opposing washroom has a shower wet room. At the rear of the van is the fixed double bed with ample storage beneath.