| Colour: | Lanzarote Grey | Transmission | Automatic |
|---|---|---|---|
| Mileage: | 630 | Price: | POA |
| Seatbelts: | 4 | Berths: | 4 |
| Fuel Type: | Diesel | Engine Size: | 180 |
| Chassis: | Fiat Ducato | BHP: | 180 |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | Autotrail |
| Model | Adventure |
| Variant | 65 Van |
| Year | 2023 |
| Body Type | Motorhome |
| Chassis | Fiat Ducato |
| Vehicle Fuel Type | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Engine Size | 180 |
| BHP | 180 |
| Berths | 4 |
| Seatbelts | 4 |
| Length | 6.36 m |
| Width | 2.27 m |
| Height | 2.75 m |
| Maximum Weight | 3500 kg |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
Used Autotrail Adventure 65 Motorhome for sale in Upminster Essex
2023 Autotrail Adventure 65
4 Berth with 4 Seatbelts
Automatic, 180Bhp
Pop-Top Roof, Rear lounge
Tow-Bar Fitted
ONLY 630 MILES, PRACTICALLY NEW!
STANDOUT FEATURES:
-Automatic Gearbox
-180 BHP
-Pop-Top Roof
-Tow-Bar
-TV Aerial & TV
-Canopy Awning
The Auto-Trail Adventure 65 campervan benefits from a lengthened rear lounge compared with the 55 model, giving you extra sleeping and living space.
A further two sleeping spaces can be found in the handy pop top roof bed above the living area, which makes the Auto-Trail Adventure 65 campervan perfect for young families with its two separate double beds.
An ideal road trip vehicle, the Auto-Trail Adventure pop-top campervan will turn heads on your next trip away with its sporty design.