| Colour: | Grey Cab | Transmission | Automatic |
|---|---|---|---|
| Mileage: | 20700 | Price: | POA |
| Seatbelts: | 2 | Berths: | 4 |
| Fuel Type: | Diesel | Engine Size: | 2.3 |
| Chassis: | Fiat Ducato | BHP: | 130 |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | Autotrail |
| Model | Apache |
| Variant | 634 |
| Year | 2015 |
| Body Type | Motorhome |
| Chassis | Fiat Ducato |
| Vehicle Fuel Type | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Engine Size | 2.3 |
| BHP | 130 |
| Berths | 4 |
| Seatbelts | 2 |
| Length | 7.1m |
| Width | 2.35m |
| Height | 3.1m |
| Maximum Weight | 3,500kg |
| Unladen Weight | 3,230kg |
| Payload | 270kg |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
Coachbuilt motorhome for sale in Upminster London.
2015 Autotrail Apache 634
4 Berth with 2 Seatbelts
U-Shape Lounge
Automatic
20,700 Miles
At the rear of the Apache 634 is a large U-shaped lounge with panoramic views which when not being used as the dinette area can be transformed in the evening into either two single or one large double bed.
At the centre of the motorhome is the well equipped kitchen including full oven and grill, Dual fuel hob comprising of 3 gas hobs & 1 electric burner, stainless steel sink, 3 way fridge with freezer, overhead inbuilt microwave and work surface.
At the front of the motorhome is the second sleeping area with an over cab double bed, which is accessed by a ladder. The washroom includes a cassete toilet, vanity sink and a separate shower cubicle.