| Colour: | Transmission | ||
|---|---|---|---|
| Mileage: | 0 | Price: | POA |
| Seatbelts: | Berths: | ||
| Fuel Type: | Engine Size: | 1 | |
| Chassis: | BHP: |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | Bailey |
| Model | Orion |
| Variant | 430/4 |
| Year | 2011 |
| Body Type | Caravan |
| Engine Size | 1 |
| Length | 20' 11" |
| Width | 7' 2" |
| Maximum Weight | 1247kg |
| Unladen Weight | 1100kg |
| Payload | 147kg |
| Awning Size | 929 |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
Lovely lightweight caravan with fixed double bed and end washroom with separate shower. In good condition especially internally with a neutral decor.
All weighing in at under 1250 kgs so ideal for anyone with weight restrictions on their towing car Good level of specification within this alu-tech construction caravan.
Main features include blown air heating and hot water system off mains or gas, Alko stabiliser, cd-player, loose carpets, fixed bed, cassettte toilet, oven hob and grill.