| Colour: | White | Transmission | |
|---|---|---|---|
| Mileage: | 0 | Price: | POA |
| Seatbelts: | Berths: | 4 | |
| Fuel Type: | Engine Size: | ||
| Chassis: | BHP: |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | Bailey |
| Model | Pegasus |
| Variant | Modena |
| Year | 2016 |
| Body Type | Caravan |
| Berths | 4 |
| Length | 21'4 |
| Width | 7'4 |
| Maximum Weight | 1275kg |
| Unladen Weight | 1126kg |
| Payload | 149kg |
| Awning Size | 946cm |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
Small lightweight 4 berth fixed bed with end washroom and separate shower. 4th Generation Pegasus built using Bailey’s ALU-TECH Construction system, Opening vertical skylight, Truma Combi heating system with combined water and room heating, Thetford dual-fuel hob with electric hotplate and three gas burners, Branded Radio/CD/MP3 player with iPod connectivity, ‘Polar white’ bodyshell.