| Colour: | Grey Cab | Transmission | Automatic |
|---|---|---|---|
| Mileage: | 4420 | Price: | £84,995 inc. VAT |
| Seatbelts: | 5 | Berths: | 5 |
| Fuel Type: | Diesel | Engine Size: | 2.2 |
| Chassis: | Fiat Ducato | BHP: | 180 |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | Burstner |
| Model | Lyseo TD Harmony 744 |
| Variant | Motorhome |
| Year | 2025 |
| Body Type | Motorhome |
| Chassis | Fiat Ducato |
| Vehicle Fuel Type | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Engine Size | 2.2 |
| BHP | 180 |
| Berths | 5 |
| Seatbelts | 5 |
| Length | 7.49m |
| Width | 2.3m |
| Height | 2.95m |
| Maximum Weight | 3,850kg |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
2025 Burstner Lyseo Harmony 744
5 Berth with 5 Seatbelts
Rear L-Shape Lounge
x2 Electric Drop-Down Beds
Automatic, 180BHP
Max. Weight = 3,850kg
Only 4,420 Miles
Interior Layout & Features
-Rear Lounge: The standout feature is a spacious L-shaped rear lounge that converts into a bedroom via an electrically operated drop-down transverse bed.
-Front Dinette: Includes swivel captain seats and a second L-shaped seating area. An optional second drop-down bed can be fitted over this area to increase sleeping capacity.
-Kitchen: Equipped with a 3-burner hob, oven/grill, and a large 145-litre fridge/freezer.
-Bathroom: A central washroom featuring a cassette toilet, washbasin, and a separate shower cubicle.
-Storage: Includes a full-width rear garage accessible from both sides
Factory Supplied/Fitted Extras:
180BHP, Automatic Gearbox
Upholstery Osaka Pure (Full Leather)
Electric drop down bed
Isofix Seat
Vario Seat (Additional Belted Seat)
Dinette Transformable to berth
Tv Bracket & Prep in Rear