| Colour: | Grey | Transmission | |
|---|---|---|---|
| Mileage: | 15988 | Price: | POA |
| Seatbelts: | 4 | Berths: | 4 |
| Fuel Type: | Diesel | Engine Size: | |
| Chassis: | Fiat Ducato | BHP: |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | Burstner |
| Model | Nexxo |
| Variant | T-740 55 |
| Year | 2014 |
| Body Type | Motorhome |
| Chassis | Fiat Ducato |
| Vehicle Fuel Type | Diesel |
| Berths | 4 |
| Seatbelts | 4 |
| Length | 7.39m |
| Width | 2.3m |
| Height | 2.7m |
| Maximum Weight | 3850kg |
| Unladen Weight | 3171kg |
| Payload | 679kg |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
2014 Burstner T-740 "55 edition" island bed motorhome for sale.
Please note your need a C1 entitlement to drive this motorhome.
Awning
XL hab door
Skyroof
Solar panel
Rev cam
Air con
www.burstner.uk