| Colour: | Black | Transmission | Manual |
|---|---|---|---|
| Mileage: | 1070 | Price: | POA |
| Seatbelts: | 2 | Berths: | 2 |
| Fuel Type: | Diesel | Engine Size: | 2200 |
| Chassis: | Fiat Ducato | BHP: | 140 |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | Devon |
| Model | Aztec |
| Variant | XL |
| Year | 2022 |
| Body Type | Motorhome |
| Chassis | Fiat Ducato |
| Vehicle Fuel Type | Diesel |
| Transmission | Manual |
| Engine Size | 2200 |
| BHP | 140 |
| Berths | 2 |
| Seatbelts | 2 |
| Length | 6.4m |
| Width | 2.05m |
| Height | 2.59m |
| Maximum Weight | 3,500kg |
| Unladen Weight | 2,850kg |
| Payload | 650kg |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
2022 Devon Aztec XL
2 Berth with 2 Seatbelts
Rear U-Shape Lounge
Manual, 140Bhp
Only 1,070 Miles
The Aztec XL introduces a U shaped lounge with rear overhead storage and additional boot space for storing larger items.
A useful worktop extension above the fridge also enhances the lounging area created when the cab seats are swivelled, in effect giving sitting space with bay windows at each end of the van or enabling the rear bed to be made and left in place when touring as a couple without robbing the van of sitting space.