| Colour: | Transmission | Manual | |
|---|---|---|---|
| Mileage: | 28067 | Price: | POA |
| Seatbelts: | 4 | Berths: | 4 |
| Fuel Type: | Diesel | Engine Size: | 2198 |
| Chassis: | BHP: |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | Elddis |
| Model | Autoquest |
| Variant | 100 |
| Year | 2009 |
| Body Type | Motorhome |
| Vehicle Fuel Type | Diesel |
| Transmission | Manual |
| Engine Size | 2198 |
| Berths | 4 |
| Seatbelts | 4 |
| Length | 5.65m |
| Width | 2.20m |
| Height | 2.99m |
| Maximum Weight | 3000kg |
| Unladen Weight | 2642kg |
| Payload | 358kg |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
The Elddis Autoquest 100 is a compact 4 berth Motorhome which doesn't compromise on space. The overcab bed and front dinette provide 2 seperate double beds at night, whilst during the day the front dinette and side sofa give you all the room you need to stretch out and relax.
The rear of the Motorhome has the luxury of a full oven and separate grill as well as a gas hob. The fridge incorporates a freezer box which ensures that you can be self sufficient. The toilet and shower are also at the back of the Motorhome.
The overhead lockers give you lots of room to store your clothes. The warm colour fabrics and comfortable furnishings make the Elddis Autoquest 100 a lovely place to be.