| Colour: | White | Transmission | Manual |
|---|---|---|---|
| Mileage: | 1480 | Price: | POA |
| Seatbelts: | 2 | Berths: | 2 |
| Fuel Type: | Diesel | Engine Size: | 2.0 |
| Chassis: | Peugeot Boxer | BHP: | 130 |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | Elddis |
| Model | Majestic |
| Variant | 175 |
| Year | 2020 |
| Body Type | Motorhome |
| Chassis | Peugeot Boxer |
| Vehicle Fuel Type | Diesel |
| Transmission | Manual |
| Engine Size | 2.0 |
| BHP | 130 |
| Berths | 2 |
| Seatbelts | 2 |
| Length | 7m |
| Width | 2.2m |
| Height | 2.85m |
| Maximum Weight | 3,500kg |
| Unladen Weight | 2,848kg |
| Payload | 652kg |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
2020 Elddis Majestic 175
2 Berth with 2 Seatbelts
Rear Bathroom Layout
Manual
Only 1,480 Miles
This Elddis Majestic 175 is a top-of-the-line motorhome that offers the ultimate in comfort and style. With its sleek and modern design, this motorhome is sure to turn heads on the road. The spacious interior features high-quality materials and luxurious finishes, making every journey feel like a first-class experience.
This motorhome is equipped with all the latest technology, including a fully-functional kitchen with a microwave, three-burner stove, and refrigerator, so you can cook your meals just like at home.
The comfortable sleeping arrangement is made from converting the lounge's parallel bench seats into a large bed, perfect for a good night's rest after a long day of exploring. The bathroom is equipped with a large separate shower and toilet, as well as a good sized wardrobe.
Whether you're heading out on a family vacation, a weekend getaway, or a longer trip, the Elddiss Majestic 175 is the ultimate way to travel in style and comfort.
Contact us today to book a viewing
01277 222 555