| Colour: | Electric Blue | Transmission | Automatic |
|---|---|---|---|
| Mileage: | 50000 | Price: | POA |
| Seatbelts: | 4 | Berths: | 4 |
| Fuel Type: | diesel | Engine Size: | 2.2 |
| Chassis: | Mercedes-Benz Sprinter | BHP: |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | Mercedes |
| Model | Vito |
| Variant | Wave Auto sleeper |
| Year | 2015 |
| Body Type | Motorhome |
| Chassis | Mercedes-Benz Sprinter |
| Vehicle Fuel Type | diesel |
| Transmission | Automatic |
| Engine Size | 2.2 |
| Berths | 4 |
| Seatbelts | 4 |
| Length | 5.00m |
| Width | 2.26m |
| Height | 2.00m |
| Maximum Weight | 3,000kg |
| Unladen Weight | 2,547kg |
| Payload | 453kg |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
4 Berth and 4 Seatbelt Van conversion, automatic, 2.2 Litre diesel engine.
Features include:
- Low profile elevating roof with roof bed
- 2 burner hob
- Mains hook up
- Twin sliding doors
- Cab air conditioning
- Alloy wheels
- Swivel cab seats
- Remote central locking
- Bike rack