| Colour: | White | Transmission | Automatic |
|---|---|---|---|
| Mileage: | 35800 | Price: | POA |
| Seatbelts: | 6 | Berths: | 6 |
| Fuel Type: | Diesel | Engine Size: | 2287 |
| Chassis: | Fiat Ducato | BHP: | 130 |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | Roller Team |
| Model | Autoroller |
| Variant | 707 |
| Year | 2018 |
| Body Type | Motorhome |
| Chassis | Fiat Ducato |
| Vehicle Fuel Type | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Engine Size | 2287 |
| BHP | 130 |
| Berths | 6 |
| Seatbelts | 6 |
| Length | 7.33m |
| Width | 2.3m |
| Height | 2.9m |
| Maximum Weight | 3,500kg |
| Unladen Weight | 2,990kg |
| Payload | 510kg |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
2018 Rollerteam Auto-roller 707
6 Berth with 6 seatbelts
Rear bunk beds
Automatic
The ultimate family motorhome
A fantastic 6 berth motorhome from Roller-Team, the Auto-Roller 707, is the ultimate family motorhome.
This low line motorhome has been expertly designed to fit 6 comfortable beds throughout the model, including twin rear bunks, a drop down bed, and lounge beds.
Whether you are traveling as a family or taking a group holiday, the 707 provides everything you need. If you don’t require all the beds, the bottom rear bunk can be stowed away to create a large garage space, ideal for bicycles or sports equipment.