| Colour: | White | Transmission | Manual |
|---|---|---|---|
| Mileage: | 8400 | Price: | POA |
| Seatbelts: | 5 | Berths: | 6 |
| Fuel Type: | Diesel | Engine Size: | 130 |
| Chassis: | Fiat Ducato | BHP: | 130 |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | Rollerteam |
| Model | Autoroller |
| Variant | 746 |
| Year | 2018 |
| Body Type | Motorhome |
| Chassis | Fiat Ducato |
| Vehicle Fuel Type | Diesel |
| Transmission | Manual |
| Engine Size | 130 |
| BHP | 130 |
| Berths | 6 |
| Seatbelts | 5 |
| Length | 7.47m |
| Width | 2.35m |
| Height | 3.2m |
| Maximum Weight | 3,500kg |
| Unladen Weight | 3,058kg |
| Payload | 442kg |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
2018 Rollerteam Autoroller 746
6 berth, 5 seatbelts
End U-Shape lounge with fixed bed over the cab
ONLY 8,400 MILES!
Call now to book an appointment to view this perfect family motorhome at our Upminster branch
01277 222 555
The ultimate family motorhome, it can both travel six and sleep six people.
The layout consist of an end u-shape lounge that can convert into a generous size double bed. You also have a large fixed double bed over the cab and the dinette area can convert into an extra sleeping area for the children.
This Motorhome also has a few additional extras that you will really appreciate:
-Fixed bike rack that can hold 4 bikes
-Canopy awning
-Fixed tow bar
-Directional TV aerial