| Colour: | White | Transmission | |
|---|---|---|---|
| Mileage: | Price: | POA | |
| Seatbelts: | Berths: | 2 | |
| Fuel Type: | Engine Size: | ||
| Chassis: | BHP: |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | Sterling |
| Model | Eccles |
| Variant | Topaz |
| Year | 2008 |
| Body Type | Caravan |
| Berths | 2 |
| Length | 21'1 |
| Width | 7'6 |
| Maximum Weight | 1366kg |
| Unladen Weight | 1184kg |
| Payload | 182kg |
| Awning Size | 9.11m |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
Sterling Eccles Topaz, 2 Berth, Gross Vehicle Weight, 1366 KG, Unladen Vehicle Weight, 1184 KG, Layout, End Washroom, 3 Burner Hob/Grill/Oven And One Mains Hotplate, 3 Way Refrigerator, Stabiliser, Alloy Wheels, Awning Light, Blinds And Flyscreens, Directional TV Aerial, External Locker, External Mains Point, Flyscreen Door, Gas/Electric Heating With Blown Air, Gas/Electric Hot Water System, Large Roof Light, Mains Hook Up, Microwave, Radio/CD Player, Roof Mounted Extractor Fan, Stable Door, Spare Wheel, Washroom with Swivel Toilet And Separate Shower.