| Colour: | Transmission | ||
|---|---|---|---|
| Mileage: | Price: | POA | |
| Seatbelts: | Berths: | 6 | |
| Fuel Type: | Engine Size: | ||
| Chassis: | BHP: |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | SWIFT |
| Model | Charisma |
| Variant | 570 |
| Year | 2009 |
| Body Type | Caravan |
| Berths | 6 |
| Length | 23'7 |
| Width | 7'4 |
| Maximum Weight | 1500kg |
| Unladen Weight | 1269kg |
| Payload | 231kg |
| Awning Size | 982cm |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
Stylish exteriors with one-piece, thick gauge aluminium sidewalls, alloy wheels, striking graphics and one piece rear panels combine with spacious interiors that offer class leading headroom. Restyled kitchens feature new appliances with a built in microwave oven, stainless steel effect electronic ignition fridge, Thetford oven and dual fuel hob and a unique granite-look moulded sink. For better storage on the move, kitchen lockers now have positive catches.