| Colour: | Transmission | ||
|---|---|---|---|
| Mileage: | Price: | POA | |
| Seatbelts: | Berths: | 4 | |
| Fuel Type: | Engine Size: | 1 | |
| Chassis: | BHP: |
Old Gailey Park
Southend Arterial Road
Upminster
Essex
RM14 1TJ
Telephone:
| Make | Swift |
| Model | Conqueror |
| Variant | 580 |
| Year | 2016 |
| Body Type | Caravan |
| Engine Size | 1 |
| Berths | 4 |
| Length | 24'5" |
| Width | 7'4" |
| Maximum Weight | 1650 kg |
| Unladen Weight | 1494 kg |
| Payload | 156 kg |
| Awning Size | 1002 cm |
Good Friday 03/04 - 10am - 5pm
Saturday 04/04 - 9am - 5pm
Sunday 05/04 - Closed
Easter Monday 06/04 - 10am - 5pm
2016 lovely Swift Conqueror 580 caravan. The internal layout consists of a front lounge area which when converted makes into a large double bed. In the middle of the caravan is a spacious kitchen comprising of 3 burner has hob, electric hotplate, separate grill & oven and large fridge freezer. Opposite is a transverse Island bed with a rear washroom with a separate shower cubicle, hand basin and wc. Standard specification includes ALDE central heating and hot water system, blinds & flyscreens and loose lay carpets. Also Features a fitted motor mover.